TAO Pályázat 16/17

A Magyar Vízilabda Szövetség elfogadta a 2016/17-es TAO pályázatunkat. Ezzel lehető- ségünk nyílt a sportágfejlesztési progra- munkban meghatározott feladatok elvégzé- séhez szükséges pénzösszegek megszerzé- sére. Az érdeklődő cégek a nyereség- vagy osztalékadójuk egy részét ajánlhatják fel erre a célra. Kérjük, hogy aki tud ilyen vállalatot, értesítsen bennünket!

TAO Pályázat 15/16

A Magyar Vízilabda Szövetség elfogadta a 2015/16-ös TAO pályázatunkat. Ezzel lehető- ségünk nyílt a sportágfejlesztési progra- munkban meghatározott feladatok elvégzé- séhez szükséges pénzösszegek megszerzé- sére. Az érdeklődő cégek a nyereség- vagy osztalékadójuk egy részét ajánlhatják fel erre a célra. Kérjük, hogy aki tud ilyen vállalatot, értesítsen bennünket!

TAO Pályázat 14/15

A Magyar Vízilabda Szövetség elfogadta a 2014/15-ös TAO pályázatunkat. Ezzel lehető- ségünk nyílt a sportágfejlesztési progra- munkban meghatározott feladatok elvégzé- séhez szükséges pénzösszegek megszerzé- sére. Az érdeklődő cégek a nyereség- vagy osztalékadójuk egy részét ajánlhatják fel erre a célra. Kérjük, hogy aki tud ilyen vállalatot, értesítsen bennünket!

TÁMOP Pályázat 13/14

TAO Pályázat 13/14

A Magyar Vízilabda Szövetség elfogadta a 2013/14-es TAO pályázatunkat. Ezzel lehető- ségünk nyílt a sportágfejlesztési progra- munkban meghatározott feladatok elvégzé- séhez szükséges pénzösszegek megszerzé- sére. Az érdeklődő cégek a nyereség- vagy osztalékadójuk egy részét ajánlhatják fel erre a célra. Kérjük, hogy aki tud ilyen vállalatot, értesítsen bennünket!

TÁMOP Pályázat 11/12

Egyesületünk

Mottó: Gyorsabban-ügyesebben!

A múlt

Dorogon nagy hagyományai vannak a vizes sportágaknak. 1923-ban itt épült meg az ország első vidéki 50 méteres uszodája és 1928-tól már úszószakosztály is működött a városban. Az évtizedek során korszerűtlenné váló uszodát azonban az 1980-as években lebontották, így a vízi sportélet is megszűnt.

A jelen és a jövő

A 2007-ben átadott Városi Uszoda új lehetőséget kínál az úszó- és a vízilabda sportélet fejlesztésére. 2009-ben megalakult egyesületünk - a régiek szellemi örököseként - ezt a folyamatot szervezi és menedzseli, a mai kor lehetőségeinek megfelelően.

Az egyik legfontosabb célkitűzésünk, hogy városi és kistérségi központi utánpótlás nevelési szerepet töltsünk be. Ennek érdekében edzési, edzőtáborozási, versenyzési, és menedzselési lehetőséget kívánunk biztosítani a sportoló gyerekek számára, úszás- és vízilabda sportágakban.

Lényegesnek tartjuk az országos versenyeken való eredményes szerepelést is.

A nevelés során célunk a közösségépítés, az egyén tehetségének kibontakoztatása, és az egészséges életmód propagálása és elterjesztése.

Feladatunknak tartjuk úszóversenyek és vízilabda tornák szervezését, és a tehetségkutatás-gondozás koordinálását is.

2014 szeptemberétől a tanfolyamos úszásoktatást az Új-Hullám Sport Egyesület vette át az Új-Hullám Úszó- és Vízilabda Iskola Nonprofit Kft.-től Dorogon.

Ügyintézés - Vízilabda és úszó szakosztály

A szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola orosz-könyvtár szakán, majd a Szegedi Tudományegyetem könyvtárpedagógia-tanár szakán szereztem diplomát.

Jelenleg a Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskolában dolgozom könyvtáros tanárként. Az eddigi munkám során szerzett tapasztalataimat jól tudom hasznosítani az Új-Hullám Sport Egyesület adminisztrációs, intézői feladatainak ellátásában. A sport mindig közel állt hozzám, diákkoromban versenyszerűen atletizáltam, jelenleg is rendszeresen futok.

Ügyintézés - Úszótanfolyam

A Dunaferr SE versenyúszójaként gyermekkorom jelentős részét a dunaújvárosi uszodában töltöttem. Az úszás szeretetétől a 8 év alatt, edzés gyanánt leúszott kb. 10 ezer km sem tántorított el, sőt, felnőttként is örömmel veszek részt szenior úszóbajnokságokon, Balaton-átúszásokon. Bízom benne és kívánom, hogy az Egyesületünkben úszni tanuló és versenyúszó növendékeink hasonlóképp, élményként éljék meg az úszást, mint az egyik legegészségesebb mozgásformát. Úgy vélem, hogy az úszás az alapműveltségünk része. Közgazdászként a pénzügyi és szervezési tapasztalataimnak, végzett úszásoktatóként pedig a versenysportban eltöltött éveimnek veszem jó hasznát az Új-Hullám SE helyszíni vezető koordinátoraként és oktatójaként.

Egyesület elnöke

Várhegyi Ferenc - újságíró, sportmenedzser ( Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )

Edzőink

Úszás